„Z narodzeniem Jezusa było tak…” – tak brzmi tytuł tegorocznych Rorat, a postacią przewodnią jest św. Joachim, ojciec Maryi i dziadek Jezusa.
Narratorem będzie św. Joachim, ojciec Maryi i dziadek Jezusa. Razem ze świętym Joachimem będziemy poznawać bohaterów historii zbawienia – ludzi, którzy w ciągu wieków czekali na obiecanego przez Pana Boga Mesjasza i proroków, którzy zapowiadali Jego przyjście. – Czekania na narodzenie Jezusa Chrystusa i Jego powtórne przyjście na końcu czasów będziemy się uczyli również od Maryi i św. Józefa, a także od tych, którzy spotkali Go jako pierwsi, a więc betlejemskich pasterzy, starca Symeona, prorokini Anny i mędrców.

Roraty w Sanktuarium: 
– dla wszystkich: 7.00
– dla dzieci: 16.00
Serdecznie zapraszamy do wspólnego oczekiwania na modlitwie na powtórne przyjście Pana Jezusa!