29 STYCZNIA 2023 – IV Niedziela Zwykła

Poniżej znajduje się plik można pobrać lub wydrukować ogłoszenia wersji PDF

Ogłoszenia duszpasterski

1. Dziś IV Niedziela Zwykła, dziś także Rocznica Poświęcenia Bazyliki Katedralnej w Tarnowie oraz Światowy Dzień Chorych na Trąd. Dzisiejsze ofiary z tacy są przeznaczone na pokrycie kosztów ubezpieczenia kościoła, kaplic oraz zabudowań parafialnych, za wszelkie ofiary na ten cel składamy serdeczne Bóg zapłać. Rozpoczęliśmy czas ferii zimowych w szkołach niech to będzie czas wypoczynku i ofiarowany również Panu Bogu. Dziś nie ma Mszy świętej popołudniowej o 15.00!
  2. Spotkania: w środę klasy 8 przed bierzmowaniem; w piątek klasy 7 przed bierzmowaniem.
  3. Msze w tym tygodniu: w poniedziałek o 16.00; wtorek o 7.00; środa o 16.00; w czwartek o 7.00; 16.00 i 18.00; w piątek o 16.00; w sobotę o 7.00 i 16.00 oraz w niedzielę o godz. 7.00 i 11.00 w Sanktuarium oraz w kaplicach w Siekierczynie o 8.30 i o 10.00 w Falkowej.
  4. W liturgii: w poniedziałek 2 rocznica święceń biskupich bp. Artura Ważnego; we wtorek św. Jana Bosko; w czwartek święto Ofiarowania Pańskiego, Dzień Życia Konsekrowanego, Msze święte z poświęceniem gromnic o 7.00, 16.00 i 18.00, w tym dniu przypada także pierwszy czwartek miesiąca i 48 rocznica święceń biskupich bp. Władysława Bobowskiego, ofiary składane w tym dniu na tacę są przeznaczone na zakony klauzurowe; w pierwszy piątek miesiąca okazja do spowiedzi od godz. 15.00 w Sanktuarium, ofiarami w tym dniu wspieramy misje; w tym dniu także błogosławieństwo świec i gardła (owoców) ku czci św. Błażeja; w pierwszą sobotę nabożeństwo I sobotnie z modlitwą różańcową i medytacją po Mszy porannej, w tym dniu także od godz. 9.15 udamy się z posługą do chorych, których prosimy zgłaszać do piątku w zakrystii Sanktuarium. Wszystkim jubilatom i solenizantom tego tygodnia składamy serdeczne życzenia.
  5. W przyszłą niedzielę 5 lutego – V Niedziela Zwykła i Niedziela Adoracyjna, po każdej Mszy świętej błogosławieństwo chleba, wody i soli ku czci św. Agaty. W tym dniu po Prymarii zmiana tajemnic różańcowych. W przyszłą niedzielę także rozpoczęcie Nabożeństwa czterdziestogodzinnego, które będzie przez trzy kolejne niedziele według programu dostępnego w gablocie i na stronie internetowej Parafii.
  6. Kancelaria w tym tygodniu będzie czynna w środę i piątek po Mszy świętej wieczornej; w pozostałe dni kancelaria jest nieczynna.
  7. Dziękujemy za ofiary rocznego utrzymania Cmentarza z 2022 roku z 1 numeru 100 złotych oraz na 2023 rok z 2 numerów po 100 złotych. Bóg zapłać także za ofiary: 500; 500 i 500 złotych na mechanizm dzwonów; a także za ofiarę 600 złotych na Sanktuarium. Jeśli ktoś chciałby wesprzeć dzieła i prace w Sanktuarium jest taka możliwość przez ofiarność indywidualną lub wpłacając na konto parafialne ofiary na te cele. W kancelarii, w zakrystii, na konto parafialne lub w kopertach na tacę z podpisaną miejscowością, numerem domu i rokiem, można składać ofiary na roczne utrzymanie Cmentarza zaległe z 2022 roku oraz na 2023 rok. Wszystkich dobrodziejów parafii duchowych i materialnych polecamy na Mszy świętej zbiorowej w środy. Niech dobry Bóg wynagrodzi waszą wszelką dobroć i życzliwość swym błogosławieństwem.
  8. Pod chórem jest prasa katolicka, ofiary można składać w koszyczku.
  9. Dziękujemy za sprzątanie z kolejki i złożoną ofiarę na kwiaty. Na najbliższy tydzień do sprzątania, prosimy mieszkańców Bruśnika 3 oraz Siekierczyna 9 i 9A. Przypominamy także, aby sprzątający z kolejki w danym wyznaczonym tygodniu dbali także o odśnieżanie jeśli będzie taka potrzeba, by można było bezpiecznie dotrzeć na modlitwę. W Sanktuarium działa ogrzewanie, prosimy o pilnowanie, by zamykać drzwi wejściowe.
  10. Prosimy o zapoznanie się z zapowiedziami przedślubnymi umieszczonymi w gablocie Sanktuarium.
  11. W okresie od 1 stycznia do 30 kwietnia dokonujemy rozliczeń podatkowych. Zwracamy się z serdeczną prośbą do wszystkich, którzy składają zeznania podatkowe o przekazanie w tym roku 1,5% należnego podatku na cele realizowane przez Caritas Diecezji Tarnowskiej. Przypominamy, że ci którzy w latach ubiegłych zadeklarowali już przekazanie 1% podatku na Caritas nie muszą nic zmieniać w swoich zeznaniach podatkowych. Ci którzy tego nie uczynili mogą to zrobić w pisując w odpowiednim Picie nazwę Caritas Diecezji Tarnowskiej oraz  numer KRS. Na stronie internetowej Caritas naszej diecezji znajduje się nadal bezpłatny program do wypełniania zeznań podatkowych. Zachęcamy gorąco do skorzystania z niego oraz wsparcia w ten sposób dzieł miłosierdzia prowadzonych przez naszą diecezjalną Caritas.
  12. Obowiązkowe szczepienie psów odbędzie się: Bruśnik 30.01. poniedziałek: Mastalerz 9.00; Pudło 9.30; Tomasz Żaba 10; Hurtownia Rolnicza 10.30; Poczta 11; Krok 11.30; Dyngosz 12.00 i Styrki 12.30; Siekierczyna 4.02. sobota: Folwark Stawy 8.30; Sklep G.S. 9; Sołtys 10; Przychodzki 10.30; Wolackie 11.15; Falkowa 4.02. sobota: Kukuś 12; Remiza OSP 12.30; Góra-Wieś 13; Gąsior 13.15; Różycki 14; Koralik Michał 14.15.

Film o dzwonie odnalezionym na strychu Sanktuarium w Bruśniku