16 CZERWCA 2024 – XI Niedziela Zwykła

Poniżej znajduje się plik można pobrać lub wydrukować ogłoszenia wersji PDF

Ogłoszenia duszpasterski

1. Dziś XI Niedziela Zwykła i Diecezjalne Święto Rodziny oraz 25. rocznicę pobytu św. Jana Pawła II w Starym Sączu. Dziś o godz. 15.00 odbędzie się tradycyjna Msza święta na naszym Cmentarzu za zmarłych, w związku z tym nie będzie Mszy świętej o 16.00 w Sanktuarium. Dziękujemy wszystkim za systematyczną ofiarność na bieżące – roczne utrzymanie Cmentarza.
  2. Informacja Kurii Diecezjalnej w Tarnowie: V Synod Diecezji Tarnowskiej przypomina nam, że przygotowanie do Pierwszej Komunii Świętej i przyjęcie jej powinno dokonywać się w parafii zamieszkania, a nie w parafii na terenie której znajduje się szkoła, do której uczęszcza dziecko. Daje to bowiem możliwość głębszego zintegrowania się ze swoją wspólnotą parafialną, w której prowadzone jest przygotowanie dzieci i rodziców podczas przeznaczonych dla nich spotkań i nabożeństw. W związku z tym prosimy rodziców dzieci, które w przyszłym roku będą chciały przyjąć Pierwszą Komunię Świętą, o zgłoszenie się do swojej kancelarii parafialnej i zapisanie swojego dziecka na listę kandydatów. Zapisy będą trwały do końca czerwca.
  3. Spotkania: w piątek o godz. 18.00 spotkanie Rady parafialnej.
  4. Zbliża się koniec roku szkolnego, katechetycznego i formacyjnego w naszej wspólnocie. Msze święte na zakończenie roku szkolnego i katechetycznego odbędą się w piątek w Sanktuarium o godz. 8.00 oraz w kaplicy w Siekierczynie o godz. 9.00. W tym dniu nie będzie Mszy w Sanktuarium o godz. 7.00. Zachęcamy dzieci do skorzystania ze spowiedzi w czwartek od godz. 16.30. Dziękujemy Dyrekcji, Wychowawcom,  Nauczycielom oraz Rodzicom i Opiekunom za wszelki trud i zaangażowanie włożone w edukację i wychowanie młodego pokolenia według wartości chrześcijańskich; dziękujemy także dzieciom i młodzieży za wszelkie formy zaangażowania w życie naszej wspólnoty parafialnej.
  5. W liturgii: w poniedziałek św. Brata Alberta; w piątek św. Alojzego Gonzagi. Wszystkim jubilatom i solenizantom tego tygodnia składamy serdeczne życzenia obfitości łask Bożych i opieki Pani Bruśnickiej.
  6. W przyszłą niedzielę 23 czerwca będziemy przeżywać XII Niedzielę Zwykłą w tym dniu nie będzie Mszy świętej popołudniowej.
  7. Kancelaria czynna w tym tygodniu od poniedziałku do czwartku bezpośrednio po Mszy wieczornej; w piątek, sobotę i niedzielę kancelaria jest nieczynna.
  8. Bóg zapłać za ofiary z zeszłej niedzieli do puszek na uczelnie katolickie 390 złotych; dziękujemy także za ofiary na Sanktuarium 100 złotych; na roczne utrzymanie Cmentarza: za 2023 z 1 numeru 100 złotych oraz na 2024 rok: z 1 numeru 200 złotych i z 5 numerów po 100 złotych, dziękujemy także za wpłatę w ostatnim czasie na konto parafialne: na utrzymanie Cmentarza na 20 lat od 1 osoby 2.000 złotych. Jeśli ktoś chciałby wesprzeć dzieła i prace w Sanktuarium jest taka możliwość przez ofiarność indywidualną lub wpłacając na konto parafialne ofiary na te cele. W kancelarii, w zakrystii, na konto parafialne lub w kopertach na tacę z podpisaną MIEJSCOWOŚCIĄ, NUMEREM DOMU i ROKIEM, można składać ofiary na roczne utrzymanie Cmentarza. Wszystkich dobrodziejów parafii duchowych i materialnych polecamy na Mszy świętej zbiorowej w środy. Niech dobry Bóg wynagrodzi błogosławieństwem waszą wszelką dobroć.
  9. Pod chórem jest prasa katolicka. Ofiary można składać w koszyczku.
  10. Dziękujemy za sprzątanie z kolejki i złożoną ofiarę na kwiaty. Na najbliższy tydzień do sprzątania prosimy mieszkańców Bruśnika: 110; 108; 109.
  11. [Ogłoszenie Pani Burmistrz Ciężkowic: verte!]
  12. W sobotę odbył się pogrzeb + Barbary Żaba w Bruśnika za którą zostało zamówionych 57 intencji oraz 10 intencji od uczestników pogrzebu. Polecajmy jej nieśmiertelną duszę oraz naszych bliskich zmarłych Bożemu Miłosierdziu. Dobry Jezu…

Nabożeństwa fatimskie w Sanktuarium w Bruśniku
od maja do października o godz. 19.00