18 KWIETNIA 2021 – Niedziela Biblijna

Poniżej znajduje się plik można pobrać lub wydrukować ogłoszenia wersji PDF

Ogłoszenia duszpasterskie

1. Z okazji dzisiejszej Niedzieli Biblijnej chciejmy się przyglądnąć obecności Bożego Słowa w naszych domach i w naszym codziennym życiu. Niech to będzie dobra okazją, aby z okazji rozpoczynającego się także Tygodnia Biblijnego starać się czytać systematycznie chociażby krótkie zdanie z Pisma świętego, które pomoże nam przeżywać każdą chwilę życia w obecności Bożego Słowa. Porządek Mszy świętych niedzielny. Codziennie na domowym Różańcu i Apelu prośmy o ustanie pandemii koronawirusa. Pamiętajmy, aby przebywając w naszych świątyniach zasłaniać usta i nos. Dodatkowo może przebywać na liturgii i modlitwie: w Bruśniku 23 osoby; w Siekierczynie 6 osób; w Falkowej 8 osób. Bardzo prosimy o przestrzeganie limitu osób przebywających w świątyniach.
  2. Msze święte, Adoracja, Różaniec w tygodniu według następującego porządku:
    • Niedziela Biblijna (18.04.): 6.30 Adoracja;  Msze w Sanktuarium 7.00, 11.00, 16.00 oraz o 8.30 w Siekierczynie i o 10.00 w Falkowej;
    • Poniedziałek: Msze o 7.00, 17.00;
    • Wtorek: Msze o 7.00, 17.00;
    • Środa: Msze o 7.00, 17.00 nowennowa zbiorowa (od 16.00 Adoracja i spowiedź, 16.30 różaniec i nowenna);
    • Czwartek: Msze o 7.00, 17.00;
    • Piątek: Msze o 7.00, 17.00 zbiorowa za zmarłych; (od 16.00 Adoracja i okazja do spowiedzi, 16.30 Różaniec);
    • Sobota: Msze o 7.00 i 17.00 niedzielna (od 16.30 Adoracja);
    • Niedziela (25.04.): 6.30 Adoracja; Msze w Sanktuarium 7.00, 11.00, 16.00; w kaplicach: o 8.30 w Siekierczynie i o 10.00 w Falkowej;
  3. Spotkania: w czwartek po Mszy wieczornej LSO; w piątek po Mszy wieczornej DSM i Schola oraz o 19.00 MGA.
  4. W liturgii: w poniedziałek 16 rocznica wyboru papieża emeryta Benedykta XVI; w środę od 16.00 Adoracja w ciszy i okazja do spowiedzi od 16.30 różaniec i nowenna i Msza święta zbiorowa w intencjach nowennowych; w piątek uroczystość św. Wojciecha, głównego patrona Polski, od 16.00 Adoracja i okazja do spowiedzi, o 16.30 różaniec; W tym dniu nie obowiązuje abstynencja od pokarmów mięsnych. Przyszłą niedzielę będziemy przeżywać jako Niedzielę Dobrego Pasterza oraz Niedzielę Synodalną. Z tej racji ofiary składane do puszek będą przeznaczone na utrzymanie WSD w Tarnowie, zaś ofiary składane na tacę przeznaczamy na cele inwestycyjne i remontowe. W przyszłą niedzielę (25 kwietnia) na godzinę 14.30 zapraszamy na plebanię na kolejne spotkanie Zespołu Synodalnego, członków Akcji Katolickiej i wszystkich chętnych z zachowaniem obostrzeń sanitarnych. Wszystkim jubilatom i solenizantom tego tygodnia składamy serdeczne życzenia obfitości łask Bożych i opieki Pani Bruśnickiej.
  5. Zachęcamy chętne osoby i rodziny do zapisywania się, aby przyjąć relikwie św. Jana Pawła II w swoim domu.
  6. Kancelaria czynna od poniedziałku do piątku po Mszy wieczornej; w sobotę i niedzielę kancelaria jest nieczynna.
  7. Pod chórem można nabyć prasę katolicką, jest co tygodniowy numer Gościa Niedzielnego w cenie 6 złotych. Ofiary można składać w koszyczku.
  8. Bóg zapłać za ofiarę 470 złotych z zeszłej niedzieli zbieraną do puszek na Caritas Diecezji Tarnowskiej. Niech dobry Bóg wynagrodzi waszą wszelką dobroć, hojność i życzliwość swym błogosławieństwem.
  9. Przypominamy, że do końca kwietnia jest możliwość deklarowania 1% podatku na organizacje pozarządowe. Zachęcamy i prosimy o przekazanie 1% na Caritas Diecezji Tarnowskiej dopisując koniecznie w celach szczegółowych: „BRUŚNIK”. Szczegóły są na ulotkach wyłożonych na stoliku pod chórem. Dzięki tym ofiarom będzie można zorganizować pomoc chorym w parafii.
  10. Bóg zapłać: Helenie Mróz; Renacie i Romanowi Mróz; Władysławie (ona) Żaba; Barbarze i Robertowi Żaba; Zofii i Stanisławowi Łaskawskim; Małgorzacie i Pawłowi Łaskawskim za troskę o piękno naszej świątyni i złożoną ofiarę na kwiaty. Na najbliższy tydzień do sprzątania prosimy: Annę i Adama Żaba; Danutę i Tomasza Żaba; Dorotę i Tomasza Lichoń; Józefę (ona) i Józefa Mika.
  11. Prosimy o zapoznanie się z zapowiedziami umieszczonymi w gablocie parafialnej. Jeśliby ktoś wiedział o przeszkodach w zawarciu sakramentu małżeństwa dotyczących zobowiązany jest w sumieniu zgłosić to w kancelarii parafialnej.
  12. Wydział Teologiczny Sekcja w Tarnowie zaprasza na studia magisterskie z teologii. Od 1 października 2021 r. rozpoczną się także studia podyplomowe: „Katecheza przedszkolna”, które są przeznaczone dla absolwentów studiów wyższych posiadających uprawnienia pedagogiczne. Podyplomowe studia „Katecheza przedszkolna” pozwalają na uzyskanie kwalifikacji do nauczania religii w przedszkolu we wszystkich grupach wiekowych. Zachęcamy do podjęcia studiów na tarnowskim Wydziale.
  13. W środę odbył się pogrzeb + Stanisława (on) Śmiertki z Siekierczyny, przy okazji pogrzebu zostało zamówionych 75 Mszy indywidualnych oraz 3 od uczestników pogrzebu. Informujemy także, że naszemu rodakowi ks. Grzegorzowi Sowie została w tym tygodniu przekazana część intencji pogrzebowych za + Michalinę Sowa, mamę ks. Grzegorza. Przekazano 30 intencji na Msze gregoriańskie; 12 intencji indywidualnych oraz 3 intencje od uczestników pogrzebu (razem 45 intencji), ks. Grzegorz będzie informował najbliższą rodzinę o terminach odprawianych Mszy świętych. Polecajmy Bożemu Miłosierdziu naszych bliskich zmarłych. Dobry Jezu…