12 WRZEŚNIA 2021 – XXIV Niedziela Zwykła

Poniżej znajduje się plik można pobrać lub wydrukować ogłoszenia wersji PDF

Ogłoszenia duszpasterskie

1. Przeżywamy XXIV Niedzielę Zwykłą, która rozpoczyna Tydzień Wychowania w Polsce. Dziś także odbywa się w Warszawie beatyfikacja Kardynała Stefana Wyszyńskiego i Matki Elżbiety Róży Czackiej. [Dziś na Mszy świętej o 11.00 spotkanie dzieci przygotowujących się do I Komunii świętej wraz z rodzicami].
  2. Spotkania: w środę po Mszy wieczornej Aspiranci; w czwartek po Mszy wieczornej LSO; w piątek po Mszy wieczornej DSM i Schola oraz o 19.00 MGA.
  3. W liturgii: w poniedziałek św. Jana Chryzostoma, jest to 13 dzień miesiąca września dlatego zapraszamy na godz. 19.00 na kolejne nabożeństwo fatimskie połączone z procesją różańcową; we wtorek święto Podwyższenia Krzyża Świętego; w środę NMP Bolesnej; w czwartek św. Korneliusza; w sobotę św. Stanisława Kostki – patrona Polski, jest to także patronalne święto polskiej młodzieży,  pamiętajmy w naszych modlitwach w tym dniu o bp. pomocniczym Stanisławie Salaterskim, który przeżywa swoje imieniny; Wszystkim jubilatom i solenizantom tego tygodnia, składamy serdeczne życzenia obfitości łask Bożych.
  4. W przyszłą niedzielę – 19 września, będziemy przeżywać Uroczystość Odpustową w kaplicy na Falkowej dlatego porządek Mszy świętych będzie następujący: Msze w Sanktuarium o 7.00; 8.30 i 16.00; w Siekierczynie o 10.00 i o 11.00 Suma odpustowa w kaplicy w Falkowej, której będzie przewodniczył ks. Michał Pierz, wikariusz w Szczawnicy. Ofiarami na tace wspieramy w tym dniu budujące się kościoły zaś do puszek zbierane będą ofiary na Uniwersytet Papieski Jana Pawła II w Krakowie i Tarnowie.
  5. Zachęcamy chętne osoby i rodziny do zapisywania się, aby przyjąć relikwie św. Jana Pawła II w swoim domu.
  6. Kancelaria czynna w tym tygodniu do poniedziałku do piątku bezpośrednio po Mszy wieczornej, w sobotę i niedzielę kancelaria jest nieczynna.
  7. Pod chórem można nabyć prasę katolicką, jest co tygodniowy numer Gościa Niedzielnego w cenie 6 złotych a także drugi numer Gościa Extra poświęcony nowym błogosławionym w naszej Ojczyźnie w cenie 10 złotych. Ofiary można składać w koszyczku. W zakrystii można nabywać Kalendarze Rolnika w cenie 25 złotych oraz kalendarze ścienne w cenie 10 złotych.
  8. Bóg zapłać za ofiarę 1.030 złotych złożoną w zeszłym tygodniu do puszek jako wsparcie na projekty Caritas dla uchodźców z Afganistanu. Bóg zapłać za ofiarę na Sanktuarium 500 złotych oraz za ofiarę 1.000 złotych złożoną na utrzymanie Cmentarza. Niech dobry Bóg wynagrodzi waszą wszelką dobroć, hojność i życzliwość swym błogosławieństwem.
  9. Dziękujemy za sprzątanie z kolejki i złożoną ofiarę na kwiaty: Stanisławie i Antoniemu Rojkom; Danucie Rojek; Bernadetcie i Krzysztofowi Szczepanikom; Katarzynie i Pawłowi Prymaszko. Na najbliższy tydzień do sprzątania prosimy: Marka i Stanisława Szwarga; Annę i Romana Groń; Marzenę i Mariusza Ciepielowskich.