20 WRZEŚNIA 2020 – XXV Niedziela Zwykła

Poniżej znajduje się plik można pobrać lub wydrukować ogłoszenia wersji PDF

Ogłoszenia duszpasterskie

1. Dziś uroczystość odpustowa w kaplicy w Falkowej. Uroczysta suma odpustowa o 11.00 pod przewodnictwem i z kazaniem ks. Romana Wrony naszego rodaka. Z tej racji Msze świętej dzisiaj w Sanktuarium o 7.00, 8.30 i 16.00 oraz w kaplicy w Siekierczynie o 10.00. Dziś również Niedziela Środków Społecznego Przekazu. Codziennie na domowym Różańcu i Apelu prośmy o ustanie pandemii koronawirusa. Przebywając w naszych świątyniach dla bezpieczeństwa swojego i innych uczestników liturgii zasłaniajmy usta i nos.
  2. Msze święte i Adoracja z Różańcem w tygodniu według następującego porządku:
    • Niedziela: 6.30 Adoracja; Msze 7.00, 8.30 i 16.00 w Sanktuarium; 10.00 Siekierczyna; 11.00 Falkowa suma odpustowa;
    • Poniedziałek: Msze o 7.00 i 17.00;
    • Wtorek: Msze o 7.00 i 17.00;
    • Środa: Msze o 7.00 i 17.00 nowennowa zbiorowa (od 16.00 Adoracja; o 16.30 Nowenna i Różaniec);
    • Czwartek: Msze o 7.00 i 17.00;
    • Piątek: Msza 7.00 i 17.00 zbiorowa za zmarłych (od 16.00 Adoracja; o 16.30 Różaniec);
    • Sobota: Msze o 7.00 i 17.00 niedzielna (od 16.00 Adoracja; o 16.30 Różaniec);
    • Niedziela (27.09.): 6.30 Adoracja; Msze 7.00, 11.00 i 16.00 w Sanktuarium; 8.30 Siekierczyna; i 10.00 Falkowa;
  3. Spotkania: środa po Mszy aspiranci; czwartek 17.30 LSO; piątek po Mszy Schola i DSM; o 19.00 MGA; Gratulujemy naszemu parafianinowi Kamilowi Jaje ukończenia kursu Ceremoniarzy LSO w naszej diecezji. Wszystkich chętnych spośród dzieci i młodzieży zachęcamy do aktywnego włączania się w działalność grup działających przy parafii.
  4. W liturgii: w poniedziałek św. Mateusza; w środę św. Ojca Pio od 16.00 Adoracja, o 16.30 nowenna i różaniec oraz o 17.00 Msza zbiorowa nowennowa; w piątek od 16.00 Adoracja, o 16.30 Różaniec oraz o 17.00 Msza zbiorowa z zmarłych; Wszystkim jubilatom i solenizantom tego tygodnia składamy serdeczne życzenia.
  5. W przyszłą niedzielę będziemy gościć w naszej wspólnocie ks. Antoniego Bielaka, który przybliży nam nabożeństwo i praktykę pierwszych sobót miesiąca. Będzie to również Niedziela Synodalna w naszej diecezji i parafii. W tym dniu o godz. 14 odbędzie się na plebanii kolejne spotkanie na które zapraszamy członków Zespołu Synodalnego, członków Akcji Katolickiej oraz wszystkich chętnych. W przyszłą niedzielę Dzień Migranta i Uchodźcy oraz Dzień Modlitw za Osoby Niesłyszące i Słabosłyszące oraz Dzień Modlitw o Trzeźwość i Diecezjalna Pielgrzymka do Szczepanowa.
  6. Zachęcamy chętne osoby i rodziny do zapisywania się aby przyjąć relikwie św. Jana Pawła II w swoim domu. Przypominamy, aby dobę peregrynacji w naszych domach poprzedziły najlepiej bezpośrednio 4 wieczory specjalnych przygotowań według programu zawartego w Vademecum peregrynacji, który każda rodzina otrzymuje jako pamiątkę nawiedzenia przy zapisie. Jeśli osoby przyjmujące nie są w stanie poprzedzić 4 wieczorami modlitwy dobę peregrynacji można ten czas przygotowania rozciągnąć przykładowo na 4 kolejne soboty lub inne wybrane przez przyjmujących dni.
  7. Bóg zapłać za ofiary składane dzisiaj do puszek na UPJPII w Krakowie i Tarnowie. Bóg zapłać za ofiary złożone tydzień temu do puszek jako pomoc dla Grobu Pańskiego, na ten cel zebrano 650 złotych. Dziękujemy także za ofiary składane tydzień temu na tacę które przeznaczamy na budujące się kościoły w naszej diecezji, zebrano na ten cel 1260 złotych 1€ i 20 centów. Bóg zapłać za ofiarę indywidualna 200 złotych na cele remontowe. Wszystkich dobrodziejów parafii duchowych i materialnych polecamy na Mszy świętej zbiorowej w środy. Ofiary składane do puszek w przyszłą niedzielę 27 września zgodnie z apelem Rady Konferencji Episkopatu Polski ds. Migracji, Turystyki i Pielgrzymek są przeznaczone na pomoc po pożarze obozu i koczowiska tysięcy uchodźców na wyspie Lesbos. Ofiary zaś składane na tacę tym dniu będą przeznaczone na cele inwestycyjne i remontowe.
  8. Kancelaria czynna od poniedziałku do piątku po Mszy wieczornej; w sobotę i niedzielę kancelaria jest nieczynna.
  9. Pod chórem można nabyć prasę katolicką: Gościa Niedzielnego, Małego Gościa dla dzieci, Rycerza Niepokalanej, ofiary można składać w koszyczku. W zakrystii Sanktuarium można nabyć Kalendarz Rolników w cenie 25 złotych oraz kalendarz ścienny z wieńcami dożynkowymi w cenie 10 złotych.
  10. Bóg zapłać: Grażynie i Mieczysławowi Wojtanowiczom, Małgorzacie i Krzysztofowi Piękoś, Beacie i Sławomirowi Olszowskim, Danieli Kwarcińskiej, Agnieszce i Andrzejowi Jamka za troskę o piękno naszej świątyni i złożoną ofiarę na kwiaty. Na najbliższy tydzień do sprzątania prosimy: Józefa i Lucjana Łatka, Justynę i Dariusza Królów, Lidię i Wiesława Olszowskich, Wojciecha Zycha, Jadwigę Rutka. Prosimy o zachowanie ostrożności i unikanie miejsc odgrodzonych taśmą bezpieczeństwa.
  11. Zaległy egzamin dla obecnych klas 8 przed bierzmowaniem w obecności Dekanalnego Wizytatora Katechezy odbędzie się 1 października 2020 roku w Sanktuarium o godz. 15.00. Zapraszamy zainteresowanych przygotowujących się do bierzmowania wraz z rodzicami. Zapraszamy młodzież na III Okręgową Pieszą Pielgrzymkę Młodzieży na Jamną w sobotę 26 września. Rozpoczęcie Mszą świętą o godz. 10.00 w Ciężkowicach.
  12. W piątek zmarła + Genowefa Jeż – mama Biskupa Tarnowskiego Andrzeja Jeża, której pogrzeb transmitowany przez Radio RDN Małopolska i Nowy Sącz, odbędzie się 22 września o godz. 14.00 w Limanowej. Polecajmy + Genowefę oraz naszych bliskich zmarłych Bożemu Miłosierdziu. Dobry Jezu