26 CZERWCA 2022 – XIII Niedziela ZwykłaPoniżej znajduje się plik można pobrać lub wydrukować ogłoszenia wersji PDFOgłoszenia duszpasterskie

 1. Dziś 13. Niedziela Zwykła oraz Niedziela Synodalna. Dziś nie ma Mszy świętej niedzielnej popołudniowej o godz. 16.00. Rozpoczynamy czas wakacyjnego wypoczynku. Pamiętajmy jak zawsze w tym okresie także o Panu Bogu, również przebywając w miejscach wypoczynku tak planujmy ten czas, aby była okazja do nawiedzenia miejsc kultu oraz rodzinnej modlitwy. Bóg zapłać za ofiary składane dzisiaj na tacę, które przeznaczamy na cele remontowe i inwestycyjne w Parafii.
 2. Wczoraj w kaplicy WSD w Tarnowie odbyło się błogosławieństwo i posłanie nowych – nadzwyczajnych szafarzy Komunii świętej. Dziękujemy i gratulujemy panu Marcinowi Mastalerzowi zgłoszenia się oraz ukończenia kursu szafarza świeckiego Komunii świętej. Niech Matka Boża Bruśnicka wyprasza w tej służbie dla naszej wspólnoty parafialnej zdroje potrzebnych łask.
 3. Od poniedziałku obowiązuje wakacyjny harmonogram Mszy świętych: w poniedziałki o 17.00; wtorki o 7.00; środy o 17.00; w czwartki o 7.00; w piątki o 17.00; soboty o 7.00 i o 17.00 Msza niedzielna oraz w niedziele w Sanktuarium o 7.00 i 11.00 oraz w kaplicach o 8.30 w Siekierczynie i o 10.00 w Falkowej. W okresie wakacji nie ma Mszy świętej popołudniowej w niedzielę o 16.00! Na czas wakacji zawieszone są także spotkania dziecięcych i młodzieżowych grup formacyjnych w Parafii.
 4. W liturgii: w poniedziałek przypadają imieniny Bp. Pomocniczego naszej diecezji Władysława Bobowskiego; we wtorek św. Ireneusza; w środę św. Apostołów Piotra i Pawła – ofiary składane w tym dniu na tacę są do dyspozycji Papieża – świętopietrze; w I piątek spowiedź od 16.00, z racji wakacji będzie jeden ksiądz w konfesjonale dlatego zachęcamy aby w miarę możliwości korzystać także ze spowiedzi w dniach poprzedzających, pół godziny przed Msza świętą poranną i wieczorną jest możliwość spowiedzi w Sanktuarium, ofiary składane w tym dniu są przeznaczone na cele misyjne; w I sobotę NMP Tuchowskiej, na Mszy porannej otaczamy modlitwą matki oczekujące potomstwa oraz prosimy o dar potomstwa dla rodzin; w tym dniu także ksiądz dyżurny uda się z posługą do chorych od godz. 8.00, chętnych chorych prosimy zgłaszać do piątku włącznie w zakrystii Sanktuarium; Wszystkim jubilatom i solenizantom tego tygodnia składamy serdeczne życzenia.   
 5. W dniach od 1 do 10 lipca potrwa Wielki Odpust Tuchowski – szczegóły na plakacie w gablocie Sanktuarium.
 6. W przyszłą niedzielę 3 lipca będziemy przeżywać 14. Niedzielę Zwykłą. Po Prymarii zmiana tajemnic różańcowych.
 7. Zachęcamy rodziny do zapisywania się, aby przyjąć relikwie św. Jana Pawła II w swym domu. 
 8. Kancelaria czynna w tygodniu bezpośrednio po Mszy świętej; w sobotę i niedzielę kancelaria jest nieczynna.
 1. Bóg zapłać za ofiarę rocznego utrzymania Cmentarza na 2022 rok złożoną po 100 złotych z 2 numerów oraz 200 z 1 numeru i 150 złotych z 1 numeru; Bardzo prosimy, jeśli ktoś wrzuca na tacę ofiarę na utrzymanie roczne Cmentarza, albo składa w zakrystii lub kancelarii, aby podawać miejscowość i numer domu (np. Cmentarz 2022 – Bruśnik 41). Bóg zapłać także za ofiarę indywidulaną 100 oraz 2.000 złotych na Sanktuarium. Wszystkich dobrodziejów parafii duchowych i materialnych polecamy na Mszy świętej zbiorowej w środy. Niech dobry Bóg wynagrodzi waszą wszelką dobroć i życzliwość swym błogosławieństwem.
 2. Pod chórem jest nowy numer Gościa Niedzielnego w cenie 8 złotych. Ofiary można składać w koszyczku.
 3. Dziękujemy za sprzątanie z kolejki i złożoną ofiarę na kwiaty: Renacie i Grzegorzowi Dziodzio; Lucynie i Wojciechowi Klimkom; Annie i Miłoszowi Święsom; Beacie i Januszowi Oczkowskim; Halinie i Łukaszowi Koziołom. Na najbliższy tydzień do sprzątania, prosimy: Celinę i Lesława Karcińskich; Bogusławę i Romana Steców; Sylwie i Sebastiana Steców; Zofię i Stanisława Steców.   
 4. Prosimy o zapoznanie się z zapowiedziami umieszczonymi w gablocie parafialnej. Jeśliby ktoś wiedział o przeszkodach w zawarciu sakramentu małżeństwa dotyczących zobowiązany jest w sumieniu zgłosić to w kancelarii parafialnej.