26 CZERWCA 2022 – XIII Niedziela Zwykła

Poniżej znajduje się plik można pobrać lub wydrukować ogłoszenia wersji PDF

Ogłoszenia duszpasterskie

1. Dziś 13. Niedziela Zwykła oraz Niedziela Synodalna. Dziś nie ma Mszy świętej niedzielnej popołudniowej o godz. 16.00. Rozpoczynamy czas wakacyjnego wypoczynku. Pamiętajmy jak zawsze w tym okresie także o Panu Bogu, również przebywając w miejscach wypoczynku tak planujmy ten czas, aby była okazja do nawiedzenia miejsc kultu oraz rodzinnej modlitwy. Bóg zapłać za ofiary składane dzisiaj na tacę, które przeznaczamy na cele remontowe i inwestycyjne w Parafii.
  2. Wczoraj w kaplicy WSD w Tarnowie odbyło się błogosławieństwo i posłanie nowych – nadzwyczajnych szafarzy Komunii świętej. Dziękujemy i gratulujemy panu Marcinowi Mastalerzowi zgłoszenia się oraz ukończenia kursu szafarza świeckiego Komunii świętej. Niech Matka Boża Bruśnicka wyprasza w tej służbie dla naszej wspólnoty parafialnej zdroje potrzebnych łask.
  3. Od poniedziałku obowiązuje wakacyjny harmonogram Mszy świętych: w poniedziałki o 17.00; wtorki o 7.00; środy o 17.00; w czwartki o 7.00; w piątki o 17.00; soboty o 7.00 i o 17.00 Msza niedzielna oraz w niedziele w Sanktuarium o 7.00 i 11.00 oraz w kaplicach o 8.30 w Siekierczynie i o 10.00 w Falkowej. W okresie wakacji nie ma Mszy świętej popołudniowej w niedzielę o 16.00! Na czas wakacji zawieszone są także spotkania dziecięcych i młodzieżowych grup formacyjnych w Parafii.
  4. W liturgii: w poniedziałek przypadają imieniny Bp. Pomocniczego naszej diecezji Władysława Bobowskiego; we wtorek św. Ireneusza; w środę św. Apostołów Piotra i Pawła – ofiary składane w tym dniu na tacę są do dyspozycji Papieża – świętopietrze; w I piątek spowiedź od 16.00, z racji wakacji będzie jeden ksiądz w konfesjonale dlatego zachęcamy aby w miarę możliwości korzystać także ze spowiedzi w dniach poprzedzających, pół godziny przed Msza świętą poranną i wieczorną jest możliwość spowiedzi w Sanktuarium, ofiary składane w tym dniu są przeznaczone na cele misyjne; w I sobotę NMP Tuchowskiej, na Mszy porannej otaczamy modlitwą matki oczekujące potomstwa oraz prosimy o dar potomstwa dla rodzin; w tym dniu także ksiądz dyżurny uda się z posługą do chorych od godz. 8.00, chętnych chorych prosimy zgłaszać do piątku włącznie w zakrystii Sanktuarium; Wszystkim jubilatom i solenizantom tego tygodnia składamy serdeczne życzenia.
  5. W dniach od 1 do 10 lipca potrwa Wielki Odpust Tuchowski – szczegóły na plakacie w gablocie Sanktuarium.
  6. W przyszłą niedzielę 3 lipca będziemy przeżywać 14. Niedzielę Zwykłą. Po Prymarii zmiana tajemnic różańcowych.
  7. Zachęcamy rodziny do zapisywania się, aby przyjąć relikwie św. Jana Pawła II w swym domu.
  8. Kancelaria czynna w tygodniu bezpośrednio po Mszy świętej; w sobotę i niedzielę kancelaria jest nieczynna.
  1. Bóg zapłać za ofiarę rocznego utrzymania Cmentarza na 2022 rok złożoną po 100 złotych z 2 numerów oraz 200 z 1 numeru i 150 złotych z 1 numeru; Bardzo prosimy, jeśli ktoś wrzuca na tacę ofiarę na utrzymanie roczne Cmentarza, albo składa w zakrystii lub kancelarii, aby podawać miejscowość i numer domu (np. Cmentarz 2022 – Bruśnik 41). Bóg zapłać także za ofiarę indywidulaną 100 oraz 2.000 złotych na Sanktuarium. Wszystkich dobrodziejów parafii duchowych i materialnych polecamy na Mszy świętej zbiorowej w środy. Niech dobry Bóg wynagrodzi waszą wszelką dobroć i życzliwość swym błogosławieństwem.
  2. Pod chórem jest nowy numer Gościa Niedzielnego w cenie 8 złotych. Ofiary można składać w koszyczku.
  3. Dziękujemy za sprzątanie z kolejki i złożoną ofiarę na kwiaty: Renacie i Grzegorzowi Dziodzio; Lucynie i Wojciechowi Klimkom; Annie i Miłoszowi Święsom; Beacie i Januszowi Oczkowskim; Halinie i Łukaszowi Koziołom. Na najbliższy tydzień do sprzątania, prosimy: Celinę i Lesława Karcińskich; Bogusławę i Romana Steców; Sylwie i Sebastiana Steców; Zofię i Stanisława Steców.
  4. Prosimy o zapoznanie się z zapowiedziami umieszczonymi w gablocie parafialnej. Jeśliby ktoś wiedział o przeszkodach w zawarciu sakramentu małżeństwa dotyczących zobowiązany jest w sumieniu zgłosić to w kancelarii parafialnej.