21 LIPCA 2024 – XVI Niedziela Zwykła

Poniżej znajduje się plik można pobrać lub wydrukować ogłoszenia wersji PDF

Ogłoszenia duszpasterski

1. Dziś XVI Niedziela Zwykła. Bóg zapłać za ofiary składane dzisiaj na tacę z przeznaczeniem na utrzymanie Wyższego Seminarium Duchownego w Tarnowie. Zbliża się wspomnienia św. Krzysztofa patrona kierowców dlatego dzisiaj po każdej Mszy świętej poświęcenie pojazdów mechanicznych.
  2. Obowiązuje wakacyjny harmonogram Mszy świętych: w poniedziałki o 17.00; we wtorki o 7.00; w środy o 17.00; w czwartki o 7.00; w piątki o 17.00; w soboty o 7.00 i o 17.00 Msza niedzielna oraz w niedziele w Sanktuarium o 7.00 i 11.00 oraz w kaplicach o 8.30 w Siekierczynie i o 10.00 w Falkowej. W okresie wakacji nie ma Mszy świętej popołudniowej w niedzielę o 16.00!
  3. W liturgii: w poniedziałek św. Marii Magdaleny; we wtorek św. Brygidy, patronki Europy; w środę św. Kingi; w czwartek św. Jakuba; w piątek św. Joachima i Anny, rodziców NMP. Wszystkim jubilatom i solenizantom tego tygodnia składamy serdeczne życzenia obfitości łask Bożych i opieki Pani Bruśnickiej.
  4. W przyszłą niedzielę 28 lipca będziemy przeżywać XVII Niedzielę Zwykłą. Składka inwestycyjno-remontowa.
  5. Kancelaria czynna w tym tygodniu bezpośrednio po Mszy świętej według porządku wakacyjnego; w  sobotę i niedzielę kancelaria będzie nieczynna.
  6. Bóg zapłać za ofiary na roczne utrzymanie Cmentarza zaległe z 2022 roku z 1 numeru 100 złotych; z 2023 roku z 1 numeru 100 złotych oraz na 2024 rok z 1 numeru 100 złotych; dziękujemy także za ofiarę za korzystanie z chłodni 200 złotych na Cmentarz. Jeśli ktoś chciałby wesprzeć dzieła i prace w Sanktuarium jest taka możliwość przez ofiarność indywidualną lub wpłacając na konto parafialne ofiary na te cele. W kancelarii, w zakrystii, na konto parafialne lub w kopertach na tacę z podpisaną MIEJSCOWOŚCIĄ, NUMEREM DOMU i ROKIEM, można składać ofiary na roczne utrzymanie Cmentarza. Wszystkich dobrodziejów parafii duchowych i materialnych polecamy na Mszy świętej zbiorowej w środy. Niech dobry Bóg wynagrodzi błogosławieństwem waszą wszelką dobroć.
  7. Pod chórem jest prasa katolicka. Ofiary można składać w koszyczku. W zakrystii Sanktuarium można nabyć kalendarz z Gościa niedzielnego na 2025 rok w cenie 15 złotych;
  8. Dziękujemy za sprzątanie z kolejki i złożoną ofiarę na kwiaty. Na najbliższy tydzień do sprzątania prosimy mieszkańców Bruśnika: 130A; 145; 144.

Nabożeństwa fatimskie w Sanktuarium w Bruśniku
od maja do października o godz. 19.00
Msza święta i procesja różańcowa wokół Sanktuarium
Niesienie figury i relikwii św. Jana Pawła II:

Maj:

Czerwiec: