5 LIPCA 2020 – XIV Niedziela Zwykła

Poniżej znajduje się plik można pobrać lub wydrukować ogłoszenia wersji PDF

Ogłoszenia duszpasterskie

1. Dziś po Prymarii zmiana tajemnic różańcowych. Radością naszej wspólnoty jest nowo utworzona Róża Żywego Różańca Rodziców, której patronuje św. Rodzina z Nazaretu; szczególną troską tej nowej Róży jest modlitwa rodziców za dzieci. Msze święte według porządku wakacyjnego. Przypominamy, że nie ma Mszy o 16 na czas wakacji.  Codziennie na domowym Różańcu i Apelu prośmy o ustanie pandemii koronawirusa.
  2. Msze święte i Adoracja z Różańcem w tygodniu wakacyjnym według następującego porządku:
    1. Niedziela: 6.30 Adoracja; Msze 7.00 i 11.00 w Sanktuarium; 8.30 Siekierczyna; 10.00 Falkowa;
    1. Poniedziałek: Msza 7.00;
    1. Wtorek: Msza 7.00;
    1. Środa: Msze o 7.00 i 17.00 nowennowa zbiorowa (od 16.00 Adoracja; o 16.30 Różaniec);
    1. Czwartek: Msza 7.00;
    1. Piątek: Msza 7.00 i 17.00 zbiorowa za zmarłych (od 16.00 Adoracja; o 16.30 Różaniec);
    1. Sobota: Msze o 7.00 i 17.00 niedzielna (od 16.00 Adoracja; o 16.30 Różaniec);
  3. W liturgii: w poniedziałek bł. Marii Teresy Ledóchowskiej, Patronalne święto Apostolstwa Chorych; w środę św. Jana z Dukli, o 17.00 Msza święta zbiorowa w intencjach nowennowych; w piątek o 17.00 Msza święta zbiorowa za zmarłych; w sobotę św. Benedykta Opata; Wszystkim jubilatom i solenizantom tego tygodnia  składamy serdeczne życzenia.
  4. Bóg zapłać za ofiary z zeszłej niedzieli przeznaczone na cele inwestycyjne i remontowe w parafii i kaplicach: z Bruśnika 2.700 PLN i 10€; z Siekierczyny 500 PLN i z Falkowej 720 PLN. Bóg zapłać za ofiary z 29 czerwca do dyspozycji Papieża Franciszka: 170 PLN; oraz ofiary od Róż Różańcowych i z I piątków miesiąca na cele misyjne od stycznia do czerwca 1550 PLN; Bóg zapłać za ofiary indywidualne: 300 i 700 zł. na cele Sanktuaryjne oraz za wszelkie ofiary także duchowe. Wszystkich dobrodziejów parafii duchowych i materialnych polecamy na Mszy świętej zbiorowej w środy.
  5. Kancelaria czynna od poniedziałku do czwartku po Mszy porannej i w piątek po Mszy wieczornej. W soboty i niedziele kancelaria jest nieczynna.
  6. Pod chórem można nabyć prasę katolicką ofiary można składać w koszyczku.
  7. Bóg zapłać: Elżbiecie i Józefowi Pruchnickim, Urszuli i Markowi Sowom, Aleksandrze i Robertowi Olechnym za troskę o piękno naszej świątyni i złożoną ofiarę na kwiaty. Na najbliższy tydzień do sprzątania prosimy: Bogumiłę i Leszka Śmiertka, Czesława Żabę, Krystynę i Józefa Ciesielczyk. Prosimy o zachowanie ostrożności i unikanie miejsc odgrodzonych taśmą bezpieczeństwa.
  8. W piątek 24 lipca od godz. 13.00 w Ośrodku Zdrowia w Bruśniku odbędzie się kompleksowe badanie wzroku z możliwością zakupu okularów. Szczegóły na plakacie w gablocie i w Ośrodku Zdrowia.