2 PAŹDZIERNIKA 2022 – XXVII Niedziela Zwykła

Poniżej znajduje się plik można pobrać lub wydrukować ogłoszenia wersji PDF

Ogłoszenia duszpasterskie

1. Dziś 27. Niedziela Zwykła i Adoracyjna. [Po Prymarii zmiana tajemnic różańcowych].
  2. Msze wieczorne w tygodniu o 16.00 zaś Msza popołudniowa niedzielna o godz. 15.00.
  3. Spotkania: w środę spotkanie klas 8 przed bierzmowaniem; w czwartek LSO po Mszy świętej; w piątek spotkanie klas 7 przed bierzmowaniem; DSM po Mszy świętej oraz Schola i MGA o 19.00.
  4. W liturgii: we wtorek św. Franciszka z Asyżu; w środę św. Faustyny Kowalskiej; w I czwartek modlimy się za powołanych i o nowe powołania także z naszej wspólnoty parafialnej do służby Bożej w Kościele; w I piątek NMP Różańcowej, spowiedź w kaplicach od godz. 14.00 i o 14.30 Msze święte; spowiedź w Sanktuarium o 15.30, w tym dniu ofiarami wspieramy misje; Wszystkim jubilatom i solenizantom tego tygodnia składamy serdeczne życzenia obfitości łask Bożych i opieki Matki Bożej Bruśnickiej.
  5. Nabożeństwa różańcowe w Sanktuarium w tygodniu o godz. 15.30 i w niedzielę o godz. 14.30, dodatkowy różaniec prowadzony przez młodzież w piątki o godz. 20.00; zachęcamy także do zorganizowania modlitwy różańcowej w kaplicach dojazdowych. Chętnych do prowadzenia różańca w poszczególne dni w Sanktuarium prosimy zgłaszać i zapisywać w zakrystii.
  6. W przyszłą niedzielę 9 października będziemy przeżywać 28. Niedziele Zwykłą. Na Mszy świętej o godz. 11.00 będzie spotkanie dzieci przygotowujących się do I Komunii świętej wraz z rodzicami.
  7. W najbliższą środę 5 października o godz. 11.00 będzie sprawowana Msza święta za + Ks. Stanisława Kwieka przez jego kolegów kursowych z rocznika święceń. Także w środę zapraszamy na spotkanie na temat ochrony nietoperzy. Wydarzenie to będzie o godz. 17.45 w Sanktuarium. Będą omawiane zasady ochrony podkowca małego i jeśli będą dogodne warunki atmosferyczne to będzie można również zobaczyć wylot nietoperzy.
  8. Zachęcamy rodziny do zapisywania się, aby przyjąć relikwie św. Jana Pawła II w swym domu, tym bardziej że w październiku planowane jest zakończenie peregrynacji relikwii i obrazu po naszych domach.
  9. Kancelaria czynna w tygodniu od poniedziałku do czwartku bezpośrednio po Mszy świętej wieczornej; w piątek, sobotę i niedzielę kancelaria jest nieczynna.
  1. W zakrystii Sanktuarium jest dostępna książka ks. Jana Bartoszka, pt. „Sanktuarium Matki Bożej Bruśnickiej w przepowiadaniu księdza Władysława Kurdziela”. Ofiara-cegiełka za książkę to min. 20 złotych, nie stawiamy jednak granic hojności, jest to ofiara na Sanktuarium w Bruśniku.
  2. Bóg zapłać za ofiary z zeszłej niedzieli na cele remontowe i inwestycyjne: z Bruśnika 3.470 złotych; z Siekierczyny 828 złotych 50 groszy i 10; z Falkowej 665 złotych. Bóg zapłać za ofiary: 200 złotych na Sanktuarium; 500 złotych na remont mechanizmu dzwonów w Sanktuarium, oraz za 100 i 500 złotych na mechanizm obrazu. Jeśli ktoś chciałby wesprzeć te dzieła jest taka możliwość przez ofiarność indywidualną lub wpłacając na konto parafialne ofiary na te cele. Dziękujemy za ofiarę po 100 złotych z 4 numerów złożoną na roczne utrzymanie Cmentarza. W kancelarii, w zakrystii, na konto parafialne lub w kopertach na tacę z podpisaną miejscowością i numerem domu, można składać ofiary na roczne utrzymanie Cmentarza na 2022 rok. Wszystkich dobrodziejów parafii duchowych i materialnych polecamy na Mszy świętej zbiorowej w środy. Niech dobry Bóg wynagrodzi waszą wszelką dobroć i życzliwość swym błogosławieństwem.
  3. Pod chórem jest nowy numer Gościa Niedzielnego w cenie 8 złotych. Jest także kolejny już 5 numer Gościa Ekstra w cenie 12 złotych tym razem poświęcony Bożemu miłosierdziu i jego apostołce – św. siostrze Faustynie. Ofiary można składać w koszyczku.
  4. Dziękujemy za sprzątanie z kolejki i złożoną ofiarę na kwiaty: Lidii i Czesławowi Królom; Marii i Ryszardowi  Smosznom; Stanisławie Żaba; Irenie i Januszowi Żabom; Helenie Mikrut; Annie Padoł; Romanowi Padołowi. Na najbliższy tydzień do sprzątania, prosimy: Marię i Leszka Lisików; Zofię i Lucjana Dyngoszów; Irenę i Mariana Połeć.
  5. Przypominamy, że w niedzielę 23 października 2022 roku odbędą się w całej Diecezji nowe wybory do Parafialnych Rad Duszpasterskich. W związku z tym do czwartku 13 października 2022 roku można zgłaszać kandydatów w formie pisemnej ks. Proboszczowi. Kandydatem w wyborach może być osoba pełnoletnia, która jest praktykującym katolikiem, przyjęła sakrament bierzmowania, odznacza się roztropnością i prawością, jest wolna od kar kościelnych, posiada stałe zamieszkanie w parafii i cieszy się dobrą opinią wśród wiernych.