4 CZERWCA 2023 – Uroczystość Trójcy PrzenajświętszejPoniżej znajduje się plik można pobrać lub wydrukować ogłoszenia wersji PDFOgłoszenia duszpasterski

  1. Dziś Uroczystość Trójcy Przenajświętszej, która kończy czas Komunii świętej wielkanocnej. Dziś również Dzień dziękczynienia w Polsce oraz niedziela adoracyjna. [Dziś po Prymarii zmiana tajemnic różańcowych.]  
  2. Nabożeństwa czerwcowe codziennie przed Mszą wieczorną – w tygodniu o 17.00 zaś w niedzielę o 15.30. Podtrzymujmy tradycję śpiewu Litanii do Najświętszego Serca Pana Jezusa także w kaplicach dojazdowych oraz przy krzyżach i kapliczkach przydrożnych.
  3. W liturgii: w poniedziałek św. Bonifacego; w środę bł. Zbigniewa Strzałkowskiego; w czwartek Uroczystość Najświętszego Ciała i Krwi Chrystusa – Boże Ciało. Porządek Mszy świętych niedzielny. W tym dniu ofiarami wspieramy hospicja i wyznaczone cele charytatywne przez biskupa. Na Mszy świętej o 11.00 będziemy przeżywać rocznicę przyjęcia przez dzieci I Komunii świętej, okazja do spowiedzi dla dzieci rocznicowych w środę od godz. 16.00; Po Mszy świętej o 11.00 udamy się z procesją do czterech ołtarzy umieszczonych w kapliczkach ogrodzenia naszego Sanktuarium; Bardzo prosimy i już dziękujemy za przygotowanie ołtarzy: (I) Róża św. Rity; (II) Dzieci I Komunijne; (III) Klasy 7 przed bierzmowaniem; (IV) Akcja Katolicka; Podejmijmy także z ochotą niesienie sztandarów, feretronów i baldachimu, zachęcamy także dzieci I Komunijne oraz rocznicowe do przyjścia w swoich odświętnych strojach; niech nie braknie także dzieci sypiących kwiaty oraz chłopców dzwoniących dzwonkami; Przychodźmy także ofiarnie na procesje w oktawie Bożego Ciała, które będą codziennie do czwartku 15 czerwca włącznie na wieczornym nabożeństwie zaś w niedziele po Mszy świętej o 11.00; Wszystkim jubilatom i solenizantom tego tygodnia składamy serdeczne życzenia obfitości łask Bożych i opieki Pani Bruśnickiej.   
  4. W przyszłą niedzielę 11 czerwca, X Niedziela Zwykła, w tym dniu zbiórka do puszek na UPJP2 w Tarnowie i Krakowie. Za wszelkie ofiary składamy serdeczne Bóg zapłać.    
  5. Kancelaria czynna w tym tygodniu od poniedziałku do środy i w piątek bezpośrednio po Mszy wieczornej; w czwartek, sobotę i niedzielę kancelaria będzie nieczynna.
  6. Bóg zapłać za ofiary na cele remontowe i inwestycyjne: z Bruśnika 4.340 złotych; z Siekierczyny 753 złote oraz z Falkowej 814 złotych oraz za ofiary: na roczne utrzymanie Cmentarza na 2023 z 3 numerów po 100 złotych. Dziękujemy także za wpłatę na konto parafialne na roczne utrzymanie Cmentarza na 2023 rok z 1 numeru 100 złotych. Jeśli ktoś chciałby wesprzeć dzieła i prace w Sanktuarium jest taka możliwość przez ofiarność indywidualną lub wpłacając na konto parafialne ofiary na te cele. W kancelarii, w zakrystii, na konto parafialne lub w kopertach na tacę z podpisaną miejscowością, numerem domu i rokiem, można składać ofiary na roczne utrzymanie Cmentarza zaległe z 2022 roku oraz na 2023 rok. Wszystkich dobrodziejów parafii duchowych i materialnych polecamy na Mszy świętej zbiorowej w środy. Niech dobry Bóg wynagrodzi waszą wszelką dobroć i życzliwość swym błogosławieństwem.
  7. Pod chórem jest prasa katolicka. Ofiary można składać w koszyczku.
  8. Dziękujemy za sprzątanie z kolejki i złożoną ofiarę na kwiaty. Na najbliższy tydzień do sprzątania prosimy mieszkańców Bruśnika: 134A; 134; 133.   
  9. Prosimy o zapoznanie się z zapowiedziami umieszczonymi w gablocie parafialnej. Jeśliby ktoś wiedział o przeszkodach w zawarciu sakramentu małżeństwa dotyczących zobowiązany jest w sumieniu zgłosić to w kancelarii.
  10. W minionym tygodniu odbył się pogrzeb + Heleny Paczuła z Falkowej, za którą zostało zamówionych 54 intencje indywidualne oraz 7 intencji od uczestników pogrzebu. Zmarłych polecajmy Bożemu Miłosierdziu: Dobry Jezu…. .  

Film o dzwonie odnalezionym na strychu Sanktuarium w Bruśniku