22 LISTOPADA 2020 – Uroczystość Chrystusa Króla Wszechświata

Poniżej znajduje się plik można pobrać lub wydrukować ogłoszenia wersji PDF

Ogłoszenia duszpasterskie

1. Dziś przeżywamy Uroczystość Jezusa Chrystusa Króla Wszechświata – patronalne święto Liturgicznej Służby Ołtarza Diecezji Tarnowskiej, Katolickiego Stowarzyszenia Młodzieży oraz Akcji Katolickiej, jest to także Niedziela Synodalna w diecezji i parafii. Na godzinę 13.30 zapraszamy na kolejne spotkanie synodalne na plebanii z zachowaniem obostrzeń sanitarnych. Dziś opuszcza się z racji niedzieli wspomnienie św. Cecylii patronki śpiewu kościelnego. Tym bardziej dziękujemy za wszelką pomoc w tworzeniu duchowego klimatu naszej parafii zarówno panu organiście Markowi, śpiewającym w chórze, w scholii, podtrzymującym śpiew w tygodniu i świeckim czytającym lekcje mszalne jak i  wszystkim zaangażowanym w LSO, Akcję Katolicką i młodym z parafii, życząc im obfitości Bożych darów. Msze święte w Sanktuarium o 7.00, 11.00 i 15.00 oraz w Siekierczynie o 8.30 i w Falkowej o 10.00. Codziennie na domowym Różańcu i Apelu prośmy o ustanie pandemii koronawirusa. Pamiętajmy, aby przebywając w naszych świątyniach dla bezpieczeństwa swojego i innych uczestników liturgii zasłaniać usta i nos. Dodatkowo obecnie jednorazowo może przebywać na liturgii i modlitwie: w Bruśniku 30 osób; w Siekierczynie 8 osób; w Falkowej 10 osób.
  2. Msze święte, Adoracja, Różaniec w tygodniu według następującego porządku:
    • Niedziela (22.11.): 6.30 Adoracja;  Msze w Sanktuarium 7.00, 11.00 i 15.00 oraz o 8.30 w Siekierczynie i o 10.00 w Falkowej
    • Poniedziałek: Msze o 7.00 i 16.00
    • Wtorek: Msze o 7.00 i 16.00
    • Środa: Msze o 7.00 i 16.00 nowennowa zbiorowa poprzedzona o 15.30 różańcem i nowenną (od 15.00 Adoracja);
    • Czwartek: Msze o 7.00 i 16.00
    • Piątek: Msza 7.00 i 16.00 zbiorowa za zmarłych poprzedzona o 15.30 różańcem (od 15.00 Adoracja)
    • Sobota: Msze o 7.00 i 16.00 niedzielna (od 15.30 Adoracja);
    • Niedziela (29.11.): 6.30 Adoracja; Msze w Sanktuarium 7.00, 11.00 i 15.00 oraz o 8.30 w Siekierczynie i o 10.00 w Falkowej;
  3. Za racji obostrzeń sanitarnych odwołane są wszystkie spotkania grup parafialnych do odwołania.
  4. W liturgii: we wtorek św. Andrzeja Dung-Lac i Towarzyszy; w środę od 15.00 Adoracja, o 15.30 różaniec i nowenna oraz Msza zbiorowa nowennowa; w piątek od 15.00 Adoracja i spowiedź, o 15.30 Różaniec i Msza zbiorowa za zmarłych; w sobotę przypada 11 rocznica święceń biskupich Biskupa Tarnowskiego Andrzeja Jeża, módlmy się aby Pani Bruśnicka wypraszała naszemu Pasterzowi obfitość łask, w tym dniu od 15.30 Adoracja; Wszystkim jubilatom i solenizantom tego tygodnia składamy serdeczne życzenia.
  5. Zachęcamy chętne osoby i rodziny do zapisywania się aby przyjąć relikwie św. Jana Pawła II w swoim domu.
  6. W przyszłą niedzielę (29 listopada) rozpoczynamy Adwent – czas radosnego przygotowania do Świąt Bożego Narodzenia. W tym dniu rozpoczynamy także nowennę przed Uroczystością Niepokalanego Poczęcia NMP. Od przyszłej niedzieli będzie można się zaopatrywać pod chórem i w zakrystii w świece Wigilijnego Dzieła Pomocy Dzieciom oraz opłatki na stół wigilijny. Ofiara za świece to minimum 6 złotych, ofiara zaś za opłatki jest formą naszej dobrowolnej wdzięczności za oprawę muzyczną i liturgiczną w ciągu całego roku w naszej parafii. Nie stawiamy i tutaj granic waszej hojności. Za wszelkie ofiary składamy staropolskie Bóg zapłać.
  7. Bóg zapłać za ofiary indywidulane 200 i 100 złotych złożone w tym tygodniu na Sanktuarium i cmentarz. Jeśli ktoś ma życzenie i chęć wspomagania utrzymania parafii można to czynić także wpłacając ofiary na konto parafialne, którego numer jest dostępny na stronie internetowej. Niech dobry Bóg wynagrodzi waszą dobroć, hojność i życzliwość swym błogosławieństwem.
  8. Kancelaria czynna w tygodniu po Mszy wieczornej; w sobotę i niedzielę kancelaria jest nieczynna.
  9. Pod chórem można nabyć prasę katolicką. Ofiary można składać w koszyczku.
  10. Bóg zapłać: Franciszce i Stanisławowi Lampa; Magdalenie i Stanisławowi Lampa; Jadwidze i Zenonowi Wawrzyńczakom; Annie i Krzysztofowi Wawrzyńczakom za troskę o piękno naszej świątyni i złożoną ofiarę na kwiaty. Na najbliższy tydzień do sprzątania prosimy: Renatę i Andrzeja Kuropatwa; Beatę i Stanisława Olszowskich; Józefę i Zbigniewa Śmiertka; Katarzynę i Stanisława Śmiertka. Prosimy o zachowanie ostrożności i unikanie miejsc odgrodzonych taśmą bezpieczeństwa.
  11. Działa automatyczne ogrzewanie gazowe Sanktuarium, bardzo prosimy aby zamykać i domykać drzwi kościoła.
  12. W poniedziałek odbył się pogrzeb + Józefy (ona) Markiewicz z Bruśnika, przy okazji pogrzebu zostało zamówionych 13 intencji indywidualnych oraz 1 intencja od uczestników pogrzebu. Polecajmy jej duszę oraz naszych bliskich zmarłych Bożemu Miłosierdziu. Dobry Jezu…