21 KWIETNIA 2024 – IV Niedziela Wielkanocna

Poniżej znajduje się plik można pobrać lub wydrukować ogłoszenia wersji PDF

Ogłoszenia duszpasterski

1. Dziś IV Niedziela Wielkanocna i Niedziela Dobrego Pasterza, która rozpoczyna tydzień modlitw o powołania do służby w Kościele, oraz Światowy Dzień Modlitw o Powołania. Bóg zapłać za ofiary składane na tacę z dzisiejszej niedzieli przeznaczone na Wyższe Seminarium Duchowne w Tarnowie.
  2. Spotkania: w czwartek po Mszy świętej LSO, w piątek po Mszy wieczornej Dzieci I Komunijne, w sobotę po Mszy wieczornej spotkanie Akcji Katolickiej.
  3. W liturgii: we wtorek św. Wojciecha; w czwartek św. Marka; Wszystkim jubilatom i solenizantom tego tygodnia zwłaszcza naszemu panu Organiście Markowi składamy serdeczne życzenia obfitości łask Bożych i opieki Pani Bruśnickiej.
  4. W przyszłą niedzielę 28 kwietnia będziemy przeżywać V Niedzielę Wielkanocną. Składka inwestycyjno-remontowa będzie przeznaczona na pokrycie kosztów ogrzewania Sanktuarium i kaplic.
  5. Kancelaria czynna w tym tygodniu od poniedziałku do piątku bezpośrednio po Mszy wieczornej; w sobotę i niedzielę kancelaria jest nieczynna.
  6. Dziękujemy za ofiary: za korzystanie z chłodni na Cmentarzu 200 złotych oraz za ofiary na roczne utrzymanie Cmentarza na 2024 rok: z 1 numeru 200 złotych oraz na 2024 rok z 1 numeru 100 złotych. Jeśli ktoś chciałby wesprzeć dzieła i prace w Sanktuarium jest taka możliwość przez ofiarność indywidualną lub wpłacając na konto parafialne ofiary na te cele. W kancelarii, w zakrystii, na konto parafialne lub w kopertach na tacę z podpisaną MIEJSCOWOŚCIĄ, NUMEREM DOMU i ROKIEM, można składać ofiary na roczne utrzymanie Cmentarza. Wszystkich dobrodziejów parafii duchowych i materialnych polecamy na Mszy świętej zbiorowej w środy. Niech dobry Bóg wynagrodzi błogosławieństwem waszą wszelką dobroć.
  7. Pod chórem jest prasa katolicka. Ofiary można składać w koszyczku.
  8. Dziękujemy za sprzątanie z kolejki i złożoną ofiarę na kwiaty. Na najbliższy tydzień do sprzątania prosimy mieszkańców Bruśnika: 37; 161; 164.
  9. Prosimy o zapoznanie się z zapowiedziami przedślubnymi umieszczonymi w gablocie Sanktuarium. Otoczmy przyszłych małżonków naszymi serdecznymi modlitwami. Ktokolwiek wiedziałby o przeszkodach w zawarciu sakramentu małżeństwa dotyczących zobowiązany jest w sumieniu zgłosić to w kancelarii parafialnej.
  10. W minionym tygodniu odbył się pogrzeb + Katarzyny Olszowskiej z Siekierczyny za którą zostało zamówionych 68 intencji oraz 7 intencji od uczestników pogrzebu. Polecajmy zmarłych Bożemu Miłosierdziu Dobry Jezu

Film o dzwonie odnalezionym na strychu Sanktuarium w Bruśniku