25 LUTEGO 2024 – 2 Niedziela Wielkiego Postu

Poniżej znajduje się plik można pobrać lub wydrukować ogłoszenia wersji PDF

Ogłoszenia duszpasterski

1. Dziś 2. Niedziela Wielkiego Postu oraz Dzień modlitwy, postu i solidarności z misjonarzami. Msze święte w Sanktuarium o 7.00 i o 11.00 po której będzie wyjątkowo nabożeństwo Gorzkich żalów z kazaniem pasyjnym. Msze w kaplicach: o 8.30 w Siekierczynie i o 10.00 w Falkowej. Bóg zapłać za ofiary ze składki przeznaczone na cele remontowe i inwestycyjne w Sanktuarium i kaplicach. Przypominamy, że składka z kaplicy w Falkowej przeznaczona na pokrycie kosztów wymiany okien w kaplicy. Jeśli ktoś z Parafian lub Gości ma pragnienie wspomóc to dzieło to można składać ofiary indywidualne na ten cel w kopertach z podpisem „Falkowa-okna”. Dziękujemy także za ofiary składane dzisiaj do puszek na Ogólnopolski Fundusz Misyjny Ad Gentes. Ofiary na kwiaty do grobu pańskiego i ciemnicy będą zbierane na Gorzkich żalach od przyszłej niedzieli. Dziś z racji ferii nie będzie Mszy świętej popołudniowej o 15.00 w Sanktuarium!
  2. Nabożeństwo Drogi krzyżowej w najbliższy piątek po Mszy świętej porannej; popołudniu o 15.30 oraz o godz. 19.00 prowadzona przez młodzież naszej Parafii.
  3. Od poniedziałku wracamy do zwyczajnego porządku Mszy świętych w tygodniu oraz od przyszłej niedzieli także Msza popołudniowa o 15.00.
  4. Spotkania: czwartek po Mszy świętej LSO; w piątek klasy 7 przed bierzmowaniem; DSM i Schola po Mszy świętej; MGA o 18.00
  5. W liturgii: w I piątek przypada Narodowy Dzień Pamięci „Żołnierzy Wyklętych”, okazja do spowiedzi w kaplicach od godz. 14.00 i o 14.30 Msze święte oraz w Sanktuarium spowiedź od 15.30, ofiarami w tym dniu wspieramy misyjne dzieło Kościoła; w I sobotę po Mszy porannej nabożeństwo z różańcem i rozważaniem, w tym dniu tradycyjnie modlimy się za matki oczekujące potomstwa oraz za rodziny starające się o dar dziecka w swoich rodzinach; w tym dniu również udamy się od godz. 9.30 do chorych, których prosimy zapisywać w zakrystii Sanktuarium do piątku. Wszystkim jubilatom i solenizantom tego tygodnia składamy serdeczne życzenia obfitości łask Bożych i opieki Pani Bruśnickiej.
  6. W przyszłą niedzielę 3 marca będziemy przeżywać 3. Niedzielę Wielkiego Postu. Po Prymarii zmiana tajemnic różańcowych. Nabożeństwo Gorzkich żalów o godz. 15.00 z kazaniem pasyjnym i po nabożeństwie Msza święta.
  7. Kancelaria czynna od poniedziałku do czwartku bezpośrednio po Mszy wieczornej; w piątek, sobotę i niedzielę kancelaria nieczynna.
  8. Dziękujemy za złożoną ofiarę na utrzymanie Cmentarza na 2024 rok z 2 numerów po 100 złotych. Jeśli ktoś chciałby wesprzeć dzieła i prace w Sanktuarium jest taka możliwość przez ofiarność indywidualną lub wpłacając na konto parafialne ofiary na te cele. W kancelarii, w zakrystii, na konto parafialne lub w kopertach na tacę z podpisaną MIEJSCOWOŚCIĄ, NUMEREM DOMU i ROKIEM, można składać ofiary na roczne utrzymanie Cmentarza. Wszystkich dobrodziejów parafii duchowych i materialnych polecamy na Mszy świętej zbiorowej w środy. Niech dobry Bóg wynagrodzi błogosławieństwem waszą wszelką dobroć.
  9. Pod chórem jest prasa katolicka. Jest nowy numer Gościa Extra w cenie 14 złotych, którego tematem jest Wielki Post z pasją. Ofiary można składać w koszyczku. Pod chórem i w zakrystii można nabywać baranki wielkanocne po 10 złotych i Paschaliki również po 10 złotych. Nie stawiamy granic waszej hojności.
  10. Dziękujemy za sprzątanie z kolejki i złożoną ofiarę na kwiaty. Na najbliższy tydzień do sprzątania prosimy mieszkańców Bruśnika: 182; 181; 180. Przypominamy, aby sprzątający z kolejki w danym wyznaczonym tygodniu po sprzątaniu dbali jeśli będzie taka potrzeba o odśnieżanie, by można było bezpiecznie dotrzeć na modlitwę. Sanktuarium jest ogrzewane dlatego pilnujmy, aby domykać drzwi wejściowe.
  11. Parafia wraz z Akcją Katolicką organizuje 16 marca 2024 (sobota) wyjazd do Krakowa. W programie: 9.30 zbiórka na parkingu; 12.00 Msza św. w Sanktuarium św. Jana Pawła II; 13.00 zwiedzanie wraz z przewodnikiem Sanktuarium oraz wystawy w Muzeum pt. „Nas Papież”; 16.00 spektakl Męki Pańskiej u Ojców Salezjanów. Powrót o godz. 20.00. Koszt wyjazdu wraz z biletami to 85 złotych. Spektakl Męki Pańskiej przewidziany jest dla widzów od 15-go roku życia! Zapisy i wplata w zakrystii Sanktuarium lub u Ireny Połeć.
  12. Koło Gospodyń Wiejskich w Bruśniku informuje, że w świetlicy Koła w każdy poniedziałek do Niedzieli Palmowej od godz. 8.00-13.00 można zakupić palemki do święcenia. Będą także rozprowadzane od przyszłej niedzieli na placu koło Sanktuarium po każdej Mszy świętej.
  13. W minionym tygodniu do wieczności Bóg odwołał śp. Aleksandra Steca z Falkowej. Jego pogrzeb będzie we wtorek: 14.30 różaniec. 15.00 Msza święta. Polećmy jego duszę Bożemu miłosierdziu.

Film o dzwonie odnalezionym na strychu Sanktuarium w Bruśniku