Jak w domu, w gronie rodzinnym, dobrze przeżyć Wielki Piątek?

– W ciągu dnia śpiewamy Pieśni Wielkopostne o Krzyżu Jezusa
– Na stole ustawić Krzyż.
Jeśli to możliwe o godz. 11.00 odprawić „Drogę krzyżową”.
– Modlitwę przy stacjach może podać każdy z domowników mówiąc, o co on prosi Pana.
– Wieczorem przed kolacją odczytać opis Męki Jezusa według św. Jana
– Odmówić Litanię do Najświętszego Serca Jezusowego kończąc każde wezwanie słowami: Przebite Serce Jezusa, Zmiłuj się nad nami.
– Przyjąć duchowo Komunię świętą…
– Złożyć z wiarą i wdzięcznością pocałunek na krzyżu Jezusa.
– Przed spoczynkiem odczytać Hymn o miłości (1 Kor 13,1-13) Zastanowić się, w jakim stopniu moja miłość jest miłością opisaną przez św. Pawła.

Umieszczone na stronie za zgodą Autora

JAK OBCHODZIĆ WIELKI CZWARTEK I WIELKI PIĄTEK W KOŚCIELE DOMOWYM? [FILMY, MATERIAŁY PDF I NA URZĄDZENIA MOBILNE] KLIKNIJ TUTAJ

WIELKI PIĄTEK / Wielki Tydzień A.D.2020 w Kościele Domowym / ks. Andrzej Dudek

W obliczu niemożliwości pójścia do kościoła, proponujemy wam przede wszystkim Domową adorację Krzyża. Możecie celebrować ją w całości albo podzielić na dwa krótsze momenty w ciągu dnia lub wieczorem. Nie zapomnijcie też, że dzisiaj w duchu wynagrodzenia Jezusowi za Jego Mękę Kościół wzywa wszystkich do wstrzemięźliwości od pokarmów mięsnych oraz do ścisłego postu, zgodnie z zasadami, których wyjaśnienie znajdziecie także w kolejnym tomiku Rytuału rodzinnego – aby pobrać plik PDF KLIKNIJ TUTAJ. Aby pobrać pliki mobi i epub – KLIKNIJ TUTAJ.