5 MAJA 2024 – VI Niedziela Wielkanocna

Poniżej znajduje się plik można pobrać lub wydrukować ogłoszenia wersji PDF

Ogłoszenia duszpasterski

1. Dziś VI Niedziela Wielkanocna. Po Prymarii zmiana tajemnic różańcowych. Dzisiaj w ramach procesji o urodzaje udamy się przed Mszą wieczorną pod krzyż misyjny przy kościele. W poniedziałek udamy się przed Mszą wieczorną do krzyża przy drodze na Styrki; we wtorek do krzyża naprzeciw szkoły oraz w środę do krzyża przy Cmentarzu cholerycznym. W tych dniach można zyskać odpust zupełny za pobożne uczestnictwo w publicznej celebracji z modlitwą o urodzaje.
  2. Spotkania: w czwartek po Mszy świętej wieczornej LSO; w piątek klasy 7 przed bierzmowaniem zaś po Mszy świętej DSM oraz o 19.00 MGA.
  3. W liturgii: w poniedziałek św. Filipa i Jakuba, Apostołów; w środę uroczystość św. Stanisława, głównego patrona Polski i diecezji tarnowskiej oraz rocznica zakończenia II wojny światowej; w piątek rozpoczęcie nowenny do Ducha Świętego; Wszystkim jubilatom i solenizantom tego tygodnia składamy serdeczne życzenia obfitości łask Bożych i opieki Pani Bruśnickiej.
  4. W przyszłą niedzielę 12 maja będziemy przeżywać Uroczystość Wniebowstąpienia Pańskiego.
  5. Kancelaria czynna w tym tygodniu od poniedziałku do piątku bezpośrednio po Mszy wieczornej; w sobotę i niedzielę kancelaria jest nieczynna.
  6. Składamy serdeczne podziękowania wszystkim, którzy w jakikolwiek sposób przyczynili się do przygotowania i przeżycia uroczystości I Komunii świętej w naszej Parafii. Dziękujemy ks. Mateuszowi, panu Organiście, Scholi i Liturgicznej Służbie Ołtarza. Bóg zapłać rodzicom dzieci za dar ołtarza w wysokości 1.900 złotych.
  7. Bóg zapłać za ofiary inwestycyjno-remontowe z zeszłej niedzieli, które są przeznaczone na pokrycie kosztów ogrzewania Sanktuarium i kaplic: z Bruśnika 5.250 złotych (w tym 10); z Siekierczyny 1067 złotych i z Falkowej 1350 złotych.  Dziękujemy także za ofiary: na Sanktuarium 600 złotych oraz za ofiary na roczne utrzymanie Cmentarza na 2024 rok: z 4 numerów po 100 złotych oraz z 1 numeru 150 złotych. Jeśli ktoś chciałby wesprzeć dzieła i prace w Sanktuarium jest taka możliwość przez ofiarność indywidualną lub wpłacając na konto parafialne ofiary na te cele. W kancelarii, w zakrystii, na konto parafialne lub w kopertach na tacę z podpisaną MIEJSCOWOŚCIĄ, NUMEREM DOMU i ROKIEM, można składać ofiary na roczne utrzymanie Cmentarza. Wszystkich dobrodziejów parafii duchowych i materialnych polecamy na Mszy świętej zbiorowej w środy. Niech dobry Bóg wynagrodzi błogosławieństwem waszą wszelką dobroć.
  8. Pod chórem jest prasa katolicka. Ofiary można składać w koszyczku.
  9. Dziękujemy za sprzątanie z kolejki i złożoną ofiarę na kwiaty. Na najbliższy tydzień do sprzątania prosimy mieszkańców Bruśnika: 175; 174; 169A. Składamy serdeczne podziękowania panom za uruchomienie ubikacji na Wikarówce, dbajmy o porządek w tym miejscu.
  10. Zbliża się uroczystość Bożego Ciała, która w tym roku wypada 30 maja. W tym dniu będziemy przeżywać także rocznicę I Komunii świętej na Mszy świętej o 9.00 po której przejdziemy w procesji z Najświętszym Sakramentem do czterech ołtarzy umieszczonych w kapliczkach ogrodzenia naszego Sanktuarium. Prosimy o przygotowanie procesji ze sztandarami i feretronami oraz ołtarzy z hasłami przewidzianymi na ten rok duszpasterski: (I) Róża Różańcowa – Eucharystia buduje wspólnotę Kościoła; (II) Dzieci I Komunijne – Eucharystia otwiera na potrzeby braci; (III) 7 klasy przygotowujące się do bierzmowania – Eucharystia inspiruje do głoszenia Chrystusa; (IV) Akcja Katolicka – Eucharystia włącza do uczestnictwa we wspólnocie Kościoła.
  11. Dnia 15 czerwca 2024 roku Parafia Bruśnik wraz z Akcją Katolicką organizuje pielgrzymkę do Przeworska i Markowej. Zbiórka na parkingu w Bruśniku o 8.45. W programie: Zwiedzanie z przewodnikiem Sanktuarium Matki Bożej Śnieżnej w Przeworsku oraz Bazyliki Ducha Świętego oraz Msza dla uczestników pielgrzymki w kaplicy Grobu Pańskiego. Zwiedzanie Skansenu Zagrody Muzeum w Markowej. Nawiedzenie cmentarza oraz Kościoła św. Doroty w Markowej i indywidualna modlitwa przy sarkofagu rodziny Ulmów. Zwiedzanie Muzeum Polaków Ratujących Żydów podczas II wojny światowej im. Rodziny Ulmów w Markowej. Powrót około godziny 21:15. Na pielgrzymkę mogą jechać dzieci od lat 12. Koszty wyjazdu łącznie z biletami wstępu to 90 złotych. Zapisy w zakrystii lub u Ireny Połeć.
  12. Prosimy o zapoznanie się z zapowiedziami przedślubnymi umieszczonymi w gablocie Sanktuarium. Otoczmy przyszłych małżonków naszymi serdecznymi modlitwami. Ktokolwiek wiedziałby o przeszkodach w zawarciu sakramentu małżeństwa dotyczących zobowiązany jest w sumieniu zgłosić to w kancelarii parafialnej.
  13. W minionym tygodniu odbył się pogrzeb + Marii Bartoszek z Bruśnika, zostało zamówionych 63 intencje oraz 6 intencji o uczestników pogrzebu. Polecajmy zmarłych Bożemu Miłosierdziu Dobry Jezu

Film o dzwonie odnalezionym na strychu Sanktuarium w Bruśniku